Zaregistrujte se a získejte montáž se slevou!

Jak správně provést pokládku vinylové podlahy?

Při pokládce PVC a vinylových podlah nesmíme podceňovat důkladnou přípravu podkladu. Podklad by měl být pevný, rovný, tvrdý, trvale suchý, čistý a hladký. PVC se dnes nejčastěji pokládá na vystěrkovaný podklad.

Než zahájíme pokládku, musíme materiál rozložit (u vinylových lamel vyndat lamely z krabice) na 24 hodin do místnosti, kde se bude instalovat, a při pokládce vinylových podlah kombinovat lamely z různých krabic. Tak se podlahová krytina přizpůsobí podmínkám prostředí, usnadní se manipulace s ní i její instalace. Pokud je nezbytné použít více pásů vinylu v metráži, musí být vždy položeny ve stejném směru. Mezi podlahovinou a stěnou ponechte mezeru (dilatační spáru) alespoň 5 – 10 mm, která se zakryje soklovou lištou, a to z důvodu roztažnosti materiálu. Ideální teplota při pokládce by se měla pohybovat na úrovni pokojové teploty, minimálně však kolem 15 °C.

Doporučujeme místnosti nepoužívat nejméně 24 hodin po dokončení instalace. Po položení a dodržení všech postupů můžete krytinu volně zatěžovat.